Czy WordPress jest dla każdego?

WordPress jest to darmowy CMS (Content Management System – System Zarządzania Treścią), docelowo przeznaczony do obsługi blogów. W tym momencie jest najczęściej używanym systemem tego typu. Korzystają z niego nie tylko blogi, ale też różnego rodzaju strony internetowe, portale i sklepy. Co jest przyczyną popularności WordPressa?
Przede wszystkim – nie wymaga znajomości żadnych języków programowania ani nawet wiedzy informatycznej. Jest bardzo prosty w obsłudze – ma przejrzysty interfejs i jest dosyć intuicyjny. Jednocześnie daje ogromne możliwości modyfikowania i rozbudowywania strony dzięki wielkiej ilości dostępnych wtyczek.
Korzystając z tego systemu można stworzyć taką stronę, jaka nam się tylko zamarzy. Wielotematyczny portal internetowy WordPress dla każdego użytkownika? Czemu nie! O WordPressa opierają się nawet duże portale informacyjne w Polsce. Jak widać, jest to system, który dogodzi nie tylko początkującym blogerom, ale także doświadczonym użytkownikom. Nie bez powodu 30% internetu zasila WordPress!