W to się grało!

Wielu z nas wręcz wychowało się na grach wideo. Dla pokolenia obecnych 30- i 20-latków były one nieodłącznym elementem ich dzieciństwa. To towarzysze zabaw, przy konsoli bądź przy komputerze.

Przez te kilkadziesiąt lat na rynku pojawiło się mnóstwo gier, na różne platformy, przeznaczone do różnych grup (dzieci, młodzieży), a także o zróżnicowanej treści i tematyce (gry science-fiction, przygodowe, RPG, bitewne, strategiczne, logiczne). Na pewno ci, którzy kiedyś przy grach wideo spędzali ze znajomymi czy też z rodziną wolne chwile, z niejaką nostalgią wracają do tych czasów. Może się i łezka w oku zakręcić, gdy wspomnimy sobie gry, które nas bawiły.

Muzeum Gier Wideo to miejsce, gdzie można wrócić do czasów swojej młodości, do okresu, gdy beztrosko można było grać czy to pierwsze na konsoli, czy później na komputerze w ulubione tytułu. W tym miejscu znajdziemy – jest to niemalże pewne – gry, które kochaliśmy i uwielbialiśmy, gry, dla których gotowi byliśmy zarwać „nockę” czy odłożyć naukę do klasówki z matematyki.