Sid Meier’s Sim Golf

Kim jest Sid Meier chyba nie muszę mówić. Jednak gwoli ścisłości powiem, iż jest to jeden z najbardziej znanych wszystkim graczom twórców gier. Swoim imieniem i nazwiskiem opatrzył on takie tytuły jak Cywilizacja, Alpha Centauri, Gettysburg i parę innych. Większość z nich, a zwłaszcza Cywilizacja, chyba już na zawsze zapisała się w pamięci graczy, dlatego za każdym razem można mniemać, iż następna produkcja Sida Meiera będzie nie tyle dobra, co nawet wybitna. I co najlepsze, takie założenie dość często się w jego przypadku sprawdza.
W dniu dzisiejszym chciałbym przedstawić Wam nową produkcję Mistrza, mając nadzieję, że Was zainteresuje i że okaże się ona conajmniej hitem. Jak sama nazwa wskazuje w grze tej zajmiemy się budową i rozwojem własnego pola golfowego i wszystkich aspektów z tym biznesem związanych. Zacząwszy od małego poletka, o niskim poziomie i jeszcze niższych cenach, dostępnego dla każdego przeciętnego człowieka, skończywszy na wielkim pięciogwiazdkowym kompleksie golfowym, z elitarnymi kartami członkowstwa, czy luksusowym hotelem. Żeby to osiągnąć będziesz musiał tak zaprojektować pole i całą jego otoczkę, aby wszyscy Twoi klienci byli zadowoleni i w przyszłości znów wrócili. Będziesz mógł nawet sam sprawdzić swoje umiejętności golfowe, na dopiero co wybudowanym polu. Jak dla mnie to świetny pomysł, najpierw wybudować, później zaś móć sprawdzić dzieło swojej wytężonej pracy.
W projektowaniu swojego pola golfowego nie będziesz miał prawie żadnych ograniczeń, od Ciebie zależeć także będzie środowisko naturalne ( przykładowo pustynia, tropiki czy też wyspy Brytyjskie ), to czy postawić hotel trzygwiazdkowy czy coś dla bardziej wymagających klientów. Oczywiście nie na wszystko będziesz miał od początku odpowiednią liczbę pieniędzy, ale też od Ciebie zależeć będzie, czy Twoje pole rozrośnie się i zdobędzie ogromną popularność, czy też po prostu do końca swojego istnienia będzie wegetować, tudzież padnie ze względu na znikome zainteresowanie klienteli. Tak jak już wspomniałem, jeśli tylko sobie tego zażyczysz będziesz mógł wydawać karty członkowskie a nawet organizować turnieje golfowe. Wszystko to oczywiście z myślą o kolejnych zyskach i jeszcze większej sławie. Jako ciekawostkę dodać warto to, iż możliwy będzie import postaci z gry Sims po to, ażeby móc pograć na wybudowanym przez siebie polu. Oczywiście, jeśli nie mamy Simsów, zawsze będziemy mogli stworzyć swojego własnego zawodnika, lub wybrać któregoś z gotowych.
Wszystko to okraszone będzie całkiem miłą grafiką, szkoda tylko, że nie trójwymiarową, choć zdawać należy sobie sprawę z tego, jakie wymagania sprzętowe by to za sobą pociągnęło. Jednym słowem Sim Golf zasługuje na uwagę wszystkich wielbicieli gier ekonomicznych wymagających odrobiny myślenia i tym zapewne się spodoba.