SimsVille

A zaczynało się to tak niewinnie… Kiedy nie mieliśmy jeszcze w Polsce naszej rodzimej wersji Big Brothera ani wiejskich klimatów Dwóch Światów, jedyną naszą szansą na podglądanie innych było albo kupno lunety i podglądanie młodej sąsiadki z naprzeciwka, albo gra w Sims. Grę we wszystkich jej aspektach rewolucyjną, gdyż zajmowała się tematem dotąd w ogóle nie poruszanym, czyli symulacją ( na tyle na ile to było oczywiście możliwe ) życia zwykłych szarych ludzi. Simsy stały megahitem i zostały okrzyknięte najbardziej rewolucyjną grą. Później pojawiły się do niej jakieś dodatki, teraz zaś mamy przed sobą rozwinięcie koncepcji zaprezentowanej w pierwowzorze, czyli budowę całego miasteczka zamieszkałego przez drogich nam Simów.
Jeśli po jakimś czasie było Ci mało i już wyraźnie nudziłeś się grając w Simsy teraz masz szansę ponownego złapania wiatru w żagle i rozpoczęcia jeszcze bardziej ekscytującej przygody. W SimsVille dano niepowtarzalną szansę wypuszczenia naszych ludzików z domu, i utworzenia swojego własnego miasteczka. Tak jak w pierwowzorze, tak i teraz będziemy mogli obserwować i ingerować w codzienne życie naszych małych bohaterów, zżywać się z nimi jak pracują, robią zakupy, grają, zdobywają przyjaciół a także wrogów. Będziemy mogli odpowiadać na ich potrzeby i indywidualne zapotrzebowania. Od Ciebie zależeć będzie tworzenie miejsc pracy, działalność służb miejskich czy też wspieranie wydarzeń kulturalnych odbywających się w miasteczku. Tylko w Twojej gestii będzie to, czy nowe miasto będzie eksluzywną oazą dla ludzi bogatych, klasy średniej czy też po prostu ludzi sukcesu, czy będzie pełne dobrej marki restauracji, pubów czy butików, czy też najzwyczajniej w świecie zamieni się w wielką zagraconą melinę, pęłną spelunek, ludzi spod ciemnej gwiazdy czy harleyowców.
W SimVille tworzenie miasta będzie tylko i wyłącznie Twoim zadaniem. Ty będziesz decydował o budowaniu mieszkań, pomieszczeń biurowych, dróg, służb użyteczności publicznej czy takich detali jak drzewa, lampy, ławki.. O ile w Simsach Twoja rola ograniczała się do bycia panem i władcą domu, tak tutaj jesteś niemal Bogiem całego miasta. Dodatkowo, jeśli posiadasz oryginalnych Simsów będziesz miał okazję przeniesienia do SimVille swojej już stworzonej rodziny. Jest to duży ukłon w stronę wszystkich ( a jest ich wielu ) fanów tej gry.
Tak jak widać na załączonych screenach grafika w SimVille będzie pseudo-3D jednak mnie bardzo się ona spodobała, gdyż ładnie wyrenderowane budynki oraz postacie, wraz z dobrze nałożonymi cieniami sprawiają bardzo dobre i profesjonalne wrażenie. Z tego co widać oprawa wizualna jest bardzo szczegółowa i miła dla oka, tak więc chyba nie będziemy musieli na nią narzekać.
Gwoli zakończenia : wszystkie przesłanki wskazują na to, iż podobnie jak poprzedniczka, tak samo ta gra osiągnie bardzo duży sukces. Jeszcze większe rozbudowanie koncepcji Simsów nie jest zbytnio odkrywcze, ale jest bardzo dobrym pomysłem. Ja będę czekał z niecierpliwością na pełną wersję SimVille.