Większość z nas nie wyobraża sobie życia bez telewizora. Jest on istotnym punktem każdego mieszkania współczesnego człowieka.w ostatnim czasie można było zaobserwować znaczący rozwój w technologi RTV. Skutkuje to tym, że wybór nowoczesnego sprzętu jest coraz trudniejsze. Odtwarzacze TV stają się coraz bardziej bogate w różnorodne możliwości a na przykładzie tv led pojawiło się kilka znaczących nowinek, z którymi przed zakupem TV warto się zapoznać. Mimo pozornej prostoty zakupu TV może się okazać, że nie jest to proste zadanie jak się wydawało. W najbliższym czasie musimy przedsięwziąć trudną decyzję, która stanowić będzie kompromis po między technologią i wartością odbiornika, a kupnem modelu, który szczególnie nas interesuję.

W tej chwili telewizory LED handluje w naszym kraju jedynie Sharp, Samsung, LG, Sony,Panasonic, Philips. W pierwszej kolejności zadebiutował firma Samsung, ostatnio dołączył do niego Sharp, a w październiku firma LG, jako ostatnie pojawiły się telewizory Panasonic oraz Philips . W następnych latach pojawią się kolejni producenci, co wywoła walkę cenową i w konsekwencji kolejne promocje i obniżki cen.

Nowy odbiornik telewizyjny następce LCD mamy możliwość włączenia opcji miejscowego przyciemnienia. Czym odznacza się ta opcja. Przede wszystkim telewizory LED dają możliwość punktową korektę podświetlenia, co skutkuje niezwykle dokładnym wyświetleniem odcieni i ogromną oszczędnością energii. Zamiast równego podświetlenia ekranu wzdłuż krawędzi, prawidłowe wyświetlanie barw dostosowywane jest w oparciu o o barwę na określonym fragmencie – kiedy na wyświetlaczu należało by się spodziewać że pojawi się kolor czarny, światło zostanie zmniejszone, a odcień barw czerni będzie wyraźnie głębszy niż w wypadku TV LCD, w których ten problem nadal istnieje.Prawidłowe ukazanie odcieni odcieni czerni w telewizorach LED, to główna przewaga nad TV LCD.
Technologia LED stanowi istotne zagrożenie dla cieszących się popularnością obecnie na rynku modeli LCD . Z tej przyczyny telewizory te będą powoli wypierane z rynku. LED przewyższają je porównując parametry obrazu i oszczędnościach związanych z energią.